Top banner 2017 02 19 1170

Anmälda lag



  • Varje omgång är begränsad till 12 lag i varje klass . Man får anmäla 2 lag per förening och klass, dock bara 1 lag per förening i U8 och U12 då det bara är 6 lag per åldersklass där
  • Varje spelpass spelar i ca två timmar.




  • Swedbankligans omgångar 2023-24
8 okt 2023 EBPojkar 2013 kl. 11:00-13:15Flickor 2013 kl. 13:30-15:45Flickor 2015 16:00-18:15
1. Täby Basket Röd1. Täby Basket Röd1. Täby Basket Röd

2. Täby Basket Vit2. Täby Basket Vit2. Täby Basket Vit
3. Täby Basket Blå3. Duvbo Basket Röd3. Alvik Basket Smedslätten Grön
4. Danderyd Basket Röd4. Duvbo Basket Vit4. Viby Basket Röd
5. Danderyd Basket Vit5. Viby Basket Röd5. Bollstanäs Basket Grön
6. Kungsholmen Basket Eira6. Avesta Diamonds BBK6. Alvik Basket Smedslätten
7. Kungsholmen Konradsberg7. Lidingö Geparder7. Viby Basket Vit
8. Alvik Ålsten8. Danderyd Basket Röd8. Vallentuna Basket
9. Vallentuna Basket Röd9. Danderyd Basket Vit9. Bollstanäs Basket Gul
10. Viby röd10. Viby Basket Vit10.
11. Viby vit11.11.
12. Vallentuna Basket Vit12.12.
Reserver


12 nov 2023 EBFlickor 2014 kl.11:00-13:15Pojkar 2014 kl.13:30-15:45Pojkar 2015 kl.16:00-18:15
1. Täby Basket Röd1. Täby Basket Röd1. Täby Basket Röd
2. Täby Basket Vit2. Täby Basket Vit2. Täby Basket Vit
3. Täby Basket Blå3. Lidingö Basket Leoparder3. Täby Basket Blå
4. Alvik Smedslätten Grön4. Alvik Basket Smedslätten4. Vallentuna basket Blå
5. Alvik Smedslätten Vit5. Danderyd basket5. Vallentuna basket Orange
6. Viby Basket Röd6. Viby basket Vit6. Viby Basket Röd
7. Danderyd basket7. Viby basket Röd7. Viby Basket lag Svart
8. Skuru Basket F148. Kungsholmen Konradsberg8. Bollstanäs Basket Gul
9. Duvbo Vit9. Lidingö Basket Lejon9. Bollstanäs Basket Grön
10. Alvik Ålsten 10. Skuru Basket Grön10. Alvik Olovslund
11. Kungsholmen Kristineberg11. Skuru Basket Vit11. Haga Haninge Vega P15
12. Duvbo Röd12. Alvik p14 Abrahamsberg12. Haga Haninge P15 Vendelsö
Reserver
Åkersberga Röd och Gul
F14 Eira Kungsholmen Basket
Tureberg Basket F14

Vallentuna Basket
Uppsala Gators
Åkersberga basket
Alvik Abrahamsberg Vit

Bollstanäs Basket Vit


10 dec 2023 EBPojkar 2015 kl.11:00-13:15Flickor 2015 kl.13:30-15:45Pojkar 2013 kl.16:00-18:15
1. Täby Basket Vit1. Täby Basket Vit1. Täby Basket Vit
2. Täby Basket Röd2. Täby Basket Röd2. Täby Basket Röd
3. Täby Basket Blå3. Viby Basket Röd3. Täby Basket Blå
4. Vallentuna basket Blå4. Bollstanäs Basket Gul4. Danderyd Basket Röd
5. Vallentuna basket Orange5. Bollstanäs Basket Grön5. Danderyd Basket Vit
6. Viby Basket Röd6. Vallentuna Basket6. Kungsholmen Basket Eira
7. Viby Basket lag Svart7. Viby Basket Vit7. Kungsholmen Konradsberg
8. Bollstanäs Basket Gul8. 8. Alvik Ålsten
9. Bollstanäs Basket Grön9.9. Tureberg Basket
10. Alvik Olovslund10.10. Viby Basket vit
11. Haga Haninge Vendelsö11.11. Viby Basket röd
12. Täby Basket Svart12.12.
ReserverBollstanäs Basket Vit
14 jan 2024 Flickor 2012 kl.11:00-13:15Pojkar 2012 kl. 11:00-13:15Pojkar 2014 kl.13:30-15:45Flickor 2014 kl.16:00-18:15
FET STIL
BEKRÄFAT DELTAGANDE
1. Täby Basket Vit1. Täby Basket Vit1. Täby Basket Vit1. Täby Basket Vit
2. Alvik Smedslätten2. Alvik Abrahamsberg 2. Täby Basket Röd2. Täby Basket Röd
3. Alvik Basket Ålsten3. Alvik Ålsten3. Danderyd basket3. Täby Basket Blå
4. Åkersberga basket4. Alvik Olovslund4. Viby basket Vit4. Alvik Smedslätten Grön

5. Viby basket 5. Lidingö Basket Geparder5. Viby basket Röd5. Alvik Smedslätten Vit
6. Duvbo Ik6. Kungsholmen Basket Eira6. Kungsholmen Konradsberg6. Viby Basket Röd
FULLT
FULLT 7. Lidingö Basket Lejon7. Danderyd basket
8. Lidingö Basket Leoparder8. Skuru Basket F14
9. Skuru Basket Grön9. Duvbo Vit
10. Skuru Basket Vit10. Alvik Ålsten
11. Uppsala Gators11. Kungsholmen Kristineberg
12. Vallentuna Basket12. Duvbo Röd
ReserverViby basket
Uppsala Lions
Åkersberga basket

Åkersberga Röd och Gul
F14 Eira Kungsholmen Basket
Tureberg Basket F14
18 feb 2024 EBFlickor 2015 kl.11:00-13:15Pojkar 2015 kl.13:30-15:45Flickor 2013 kl.16:00-18:15
FET STIL
BEKRÄFAT DELTAGANDE

1. Täby Basket Vit1. Täby Basket Vit1. Täby Basket Röd
2. Täby Basket Röd2. Täby Basket Röd2. Täby Basket Vit
3. Alvik Basket Smedslätten Grön3. Täby Basket Blå3. Viby Basket
4. Viby Basket Röd4. Vallentuna basket Blå4. Avesta Diamonds BBK
5. Bollstanäs Basket Gul5. Vallentuna basket Orange5. Danderyd Basket Vit
6. Bollstanäs Basket Grön6. Viby Basket Röd6. Danderyd Basket Röd
7. Viby Basket Vit7. Viby Basket lag Svart7. Duvbo Svart
8. Alvik Basket Smedslätten Vit8. Bollstanäs Basket Gul8. Duvbo röd
9. Vallentuna Basket9. Bollstanäs Basket Grön9. Duvbo vit
10. 10. Alvik Olovslund10.
11.11. Haga Haninge Vega P1511.
12.12. Täby Basket Svart12.
ReserverAIK Basket
Bollstanäs Basket Vit


17 mar 2024 Pojkar 2012 kl. 11:00-13:15Flickor 2012 kl.11:00-13:15Flickor 2014 kl. 13:30-15.45Pojkar 2014 kl.16:00-18:15
FET STIL
BEKRÄFAT DELTAGANDE
1. Täby Basket Vit1. Täby Basket Vit1. Täby Basket Vit1. Täby Basket Vit
2. Täby Basket Röd2. Täby Basket Röd2. Täby Basket Röd2. Täby Basket Röd
3. Kungsholmen Basket Eira

3. Sandviken Basket Vit3. Täby Basket Blå3. Danderyd basket
4. Alvik Olovslund4. Sandviken Basket Röd4. Alvik Smedslätten Grön4. Viby basket Vit
5. Viby Basket5. Duvbo Ik5. Alvik Smedslätten Vit5. Viby basket Röd
6. Täby Basket Blå6. 6. Viby Basket Röd6. Kungsholmen Konradsberg


7. Danderyd basket7. Lidingö Basket Lejon

8. Skuru Basket F148. Skuru Basket Grön
9. Duvbo Vit9. Skuru Basket Vit
10. Alvik Ålsten 10. Alvik p14 Abrahamsberg
11. Kungsholmen Kristineberg11. Vallentuna Basket
12. Duvbo Röd12. Åkersberga Basket
Reserver

Åkersberga Röd och Gul
F14 Eira Kungsholmen Basket
Tureberg Basket F14

21 apr 2024 Flickor 2013 kl. 11:00-13:15Pojkar 2013 kl.13:30-15:45Pojkar 2016 kl. 16:00-18:15Flickor 2016 kl.16:00-18:15
FET STIL
BEKRÄFAT DELTAGANDE

1. Täby Basket Röd1. Täby Basket Vit1. Täby Basket Vit1. Täby Basket Vit
2. Täby Basket Vit2. Täby Basket Röd2. Täby Basket Röd2. Täby Basket Röd
3. Lidingö Geparder3. Täby Basket Blå3. Alvik Smedslätten
3. Kungsholmen Konradsberg
4. Täby Basket F144. Danderyd Basket 4. Viby Basket Vit4. Viby Basket
5.5. Kungsholmen Basket Eira5. Viby Basket Röd5.
6.6. Vallentuna Basket6. Täby Basket Blå6.
7. 7. Kungsholmen Konradsberg

8.8.
9.9.
10.10.
11.11.

12.12.

Reserver



19 maj 2024 Pojkar 2014 kl. 10:30-12:30Flickor 2014 kl. 12:30-14:30Pojkar 2015 kl.14:30-16:30Flickor 2015 kl.16:30-18:30
FET STIL
BEKRÄFAT DELTAGANDE

1. Täby Basket Vit1. Täby Basket Vit1. Täby Basket Vit1. Täby Basket Vit
2. Täby Basket Röd2. Täby Basket Röd2. Täby Basket Röd2. Täby Basket Röd
3. Danderyd basket3. Täby Basket Blå3. Täby Basket Blå3. Vallentuna Basket
4. Skuru Basket Grön

4. Alvik Smedslätten Grön4. Vallentuna basket Blå4. Viby Basket Röd
5. Skuru Basket Vit5. Alvik Smedslätten Vit5. Vallentuna basket Orange5. Viby Basket Vit
6. Kungsholmen Konradsberg6. Viby Basket Röd6. Viby Basket Röd6. Lidingö Basket Leoparder
7. Lidingö Basket Lejon7. Danderyd basket7. Viby Basket lag Svart7. Täby Basket Blå (F-14)
8. Vallentuna Basket8. Skuru Basket F148. Alvik P15 Olovslund8.
9. Alvik Abrahamsberg Grön9. Duvbo Vit9. AIK Basket Svart9.
10. Alvik Abrahamsberg Vit10. Alvik Ålsten 10. Haga Haninge Vendelsö 10.
11. 11. Kungsholmen Kristineberg11. Alvik Basket Ålsten11.
12. 12. Duvbo Röd12. AIK Basket Vit 12.
Reserver

Åkersberga Röd och Gul
Tureberg Basket F14
KFUM Haga Haninge F14/15
Kungsholmens Basket- Konradsberg F14


Md krankning banner 320x320
Md avm norrort logo
Md kaffe se logga webb
Md naprapatgruppen logo rgb
Md sponsorhuset logga alone 200x72
Stöd Täby Basket när du handlar på nätet - klicka här för mer info!

Våra sponsorer




Nyheter via RSS
Levererat av MyClub