Top banner 2017 02 19 1170

Kansli , klubbinfo & organisation

Kansli

KansliadressByängshallen
Marknadsvägen 303
PostadressTäby Basket
Box 80
183 21 Täby
Klubbchef

Fredrik Lindholm
fredrik.lindholm@tabybasket.se

Sportchef

Angelica Gabrielsson
angelica.gabrielsson@tabybasket.se

Kanslist
Telefon08-758 87 65
E-postkansli@tabybasket.se

Öppettider

Torsdagar 16.00-19.00

Övriga dagar kan man maila , kansli@tabybasket.se , och kolla i förväg, så att någon verkligen finns på plats när man vill komma.


Vanligtvis är någon på plats på eftermiddagarna, mellan kl 16-18.00

Varor från 2Win hämtas ungefär varannan vecka, beställningarna kan hämtas ut efter överrenskommelse,


Täby Basket - Klubbinformation

Bildad1969-01-01
Föreningsnummer5497-03
PostadressBox 80
183 21 Täby
BesöksadressMarknadsvägen 303
18379 Täby
Telefon08-7588765
E-postkansli@tabybasket.se
Hemsidahttp://www.tabybasket.se
Bankgiro5419-7470
Swish1230569020
Organisationsnummer816000-1627
Föreningens hemsidor

Täby Basket - Basket

Grafisk profil


Organisation

Styrelse 2018/2019

Ordförande:Erik Söderbergerik.soderberg@tabybasket.se
Vice ordförande
Karl Gotthardkarl.gotthard@tabybasket.se
Kassör:Karl-Fredrik Hallk-f@4ladies.me
Sekreterare:Andreas Lindbergandreas.lindberg@tabybasket.se
Ledamot:Hanna Perssonhannapersson08@live.se
Suppleanter:Kristina Eineborg
Mikael Rudinsson
eineborg.kristina@gmail.com
mikael.rudinsson@tabybasket.se

Arbetsutskott

Ungdomsutskott:

  • Hanna Persson (sammankallande)
  • Thilda Melander
  • Parman Gitijah
  • Viktoria Galyas
  • Jakob Odmark
  • Isak Skott
  • Hedvig Bergstedt

Marknads- och kommunikationsutskott:

  • Erik Söderberg (sammankallande)
  • Caroline Trigell Fehn
  • Andreas Van Der Sluijs
  • Anders Malm
  • Fredrik Lindholm

Verksamhetsutskott:

  • Patrik Setzman (sammankallande)
  • Angelica Gabrielsson
  • Hans Sanne
  • Annica Johansson
  • Mikael Rudinsson

Föräldrarutskott:

  • Vilande

Revisorer

  • Revisor: Tomas Randér
  • Revisorssuppleant: Bengt Andersson

Valberedning

  • Ordförande: Per Ditzinger, maila Per, tel: 0733-52 52 19
  • Ledamot: Jeanette Skilje
  • Ledamot:

Md avm norrort logo
Md taby basket 50 ar
Md sponsorhuset logga alone 200x72
Stöd Täby Basket när du handlar på nätet - klicka här för mer info!

åra sponsorer




Nyheter via RSS
Levererat av MyClub