Top banner 2017 02 19 1170

Kansli, klubbinfo & organisation

Kansli

KansliadressByängshallen
Marknadsvägen 303
PostadressTäby Basket
Box 80
183 21 Täby
Klubbchef

Fredrik Lindholm
fredrik.lindholm@tabybasket.se

Sportchef

Angelica Gabrielsson
angelica.gabrielsson@tabybasket.se

TränareAnders Lemmeke
anders.lemmeke@tabybasket.se
Telefon08-758 87 65
E-postkansli@tabybasket.se

Öppettider

Torsdagar 16.30-19.00

Övriga dagar kan man maila , kansli@tabybasket.se , och kolla i förväg så att någon verkligen finns på plats när man vill komma.


Vanligtvis är någon på plats på eftermiddagarna, mellan kl 16-18.00

Varor från 2Win hämtas ungefär varannan vecka, beställningarna kan hämtas ut efter överrenskommelse,


Täby Basket - Klubbinformation

Bildad1969-01-01
Föreningsnummer5497-03
PostadressBox 80
183 21 Täby
BesöksadressMarknadsvägen 303
18379 Täby
Telefon08-7588765
E-postkansli@tabybasket.se
Hemsidahttp://www.tabybasket.se
Bankgiro5419-7470
Swish1230569020
Organisationsnummer816000-1627
Föreningens hemsidor

Täby Basket - Basket

Grafisk profil


Organisation

Styrelse 2023/2024

Ordförande:Erik Söderbergerik.soderberg@tabybasket.se
Vice ordförande
Karl Gotthardkarl.gotthard@tabybasket.se
Kassör:
Teresa Moreno

tm720110@gmail.com
Sekreterare:Emelie Ehlde Dahlqvist
emeliesigne@gmail.com
Ledamot:Per Ditzinger
Johan Sahlberg
per.ditzinger@gmail.com
sahlbergjohan@hotmail.se
Suppleanter:Emelie Larsson
Mikael Rudinsson

mikael.rudinsson@tabybasket.se

Arbetsutskott

Ungdomsutskott:

  • Angelica Gabrielsson (sammankallande)
  • Tuva Redare (Ordförande)
  • Stella Kral (Vice Ordfrörande)
  • Oscar Fransson
  • Isabella Cueva Prado
  • Joar Toftgård
  • Jonathan Christiansson
  • Dennis Musabasic

Marknads- och kommunikationsutskott:

  • Erik Söderberg (sammankallande)
  • Fredrik Lindholm

Verksamhetsutskott:

  • Angelica Gabrielsson(sammankallande)
  • Patrik Setzman
  • Mikael Rudinsson
  • Per Ditzinger

Föräldrarutskott:

  • Vilande

Revisorer

  • Revisor: Tomas Randér
  • Revisorssuppleant: Bengt Andersson

Valberedning

  • Ordförande:David Ringmar david.ringmar@vattenfall.com
  • Ledamot:

Md krankning banner 320x320
Md avm norrort logo
Md naprapatgruppen logo rgb
Md sponsorhuset logga alone 200x72
Stöd Täby Basket när du handlar på nätet - klicka här för mer info!

Våra sponsorer




Nyheter via RSS
Levererat av MyClub