Top banner 2017 02 19 1170

Kansli , klubbinfo & organisation

Kansli

KansliadressByängshallen
Marknadsvägen 303
PostadressTäby Basket
Box 80
183 21 Täby
Klubbchef

Fredrik Lindholm
fredrik.lindholm@tabybasket.se

Sportchef

Angelica Gabrielsson
angelica.gabrielsson@tabybasket.se

TränareAnders Lemmeke
anders.lemmeke@tabybasket.se
Telefon08-758 87 65
E-postkansli@tabybasket.se

Öppettider

Torsdagar 16.30-19.00

Övriga dagar kan man maila , kansli@tabybasket.se , och kolla i förväg, så att någon verkligen finns på plats när man vill komma.


Vanligtvis är någon på plats på eftermiddagarna, mellan kl 16-18.00

Varor från 2Win hämtas ungefär varannan vecka, beställningarna kan hämtas ut efter överrenskommelse,


Täby Basket - Klubbinformation

Bildad1969-01-01
Föreningsnummer5497-03
PostadressBox 80
183 21 Täby
BesöksadressMarknadsvägen 303
18379 Täby
Telefon08-7588765
E-postkansli@tabybasket.se
Hemsidahttp://www.tabybasket.se
Bankgiro5419-7470
Swish1230569020
Organisationsnummer816000-1627
Föreningens hemsidor

Täby Basket - Basket

Grafisk profil


Organisation

Styrelse 2020/2021

Ordförande:Erik Söderbergerik.soderberg@tabybasket.se
Vice ordförande
Karl Gotthardkarl.gotthard@tabybasket.se
Kassör:
Maria Törnqvist
mariato088@gmail.com
Sekreterare:Hedvig Bergstedt
hedvig.b@live.se
Ledamot:Sara Naumann
Johan Sahlberg
stn@kth.se
sahlbergjohan@hotmail.se
Suppleanter:Jakob Ekström
Mikael Rudinsson

mikael.rudinsson@tabybasket.se

Arbetsutskott

Ungdomsutskott:

  • Angelica Gabrielsson (sammankallande)
  • Parman Gitijah
  • Emelie Larsson
  • Linnea Lindqvist
  • Leo Stocklassa
  • Oliver Correa
  • Sophie Von Sterneck
  • Binna Söderberg

Marknads- och kommunikationsutskott:

  • Erik Söderberg (sammankallande)
  • Caroline Trigell Fehn
  • Andreas Van Der Sluijs
  • Fredrik Lindholm

Verksamhetsutskott:

  • Angelica Gabrielsson(sammankallande)
  • Patrik Setzman
  • Hans Sanne
  • Sara Naumann
  • Mikael Rudinsson

Föräldrarutskott:

  • Vilande

Revisorer

  • Revisor: Tomas Randér
  • Revisorssuppleant: Bengt Andersson

Valberedning

  • Ordförande:David Ringmar david.ringmar@vattenfall.com
  • Ledamot:
  • Ledamot: Vesna Stanisic

Md avm norrort logo
Md tb 50  r  kopia
Md sponsorhuset logga alone 200x72
Stöd Täby Basket när du handlar på nätet - klicka här för mer info!

Våra sponsorer




Nyheter via RSS
Levererat av MyClub